in ,

Jak se starat o pleť v prvním trimestru

První trimestr je období, kdy množství hormonů v těle prudce roste a může vést k vzniku akné. Tento nepříjemný jev se objevuje bez rozdílů u žen, které byly obdařeny krásným dokonalým vzhledem, ale i u problematického typu pleti se sklonem k pupínkům.

Nastávající maminky se často obávají o těchto problémech mluvit, níže najdete několik tipů, jak si usnadnit a vylepšit péči, aby se Vaše pleť co nejdříve dostala do svého ideálního stavu. Skvělá pleť není jen záležitostí DNA, osobní návyky mají významný vliv, zejména v období těhotenství.

  1. Jaký máte typ pleti?

Znalost typu vaší pleti je prvním krokem k zjištění, co můžete udělat, abyste ji udržely svěží a zářící. V začátcích těhotenství (ale i v průběhu) se může potřeba pleti měnit, proto je třeba péči přizpůsobovat. Nejjednodušším testem je pozorování – zaměřte se na svou pokožku, když je odlíčená a bez krémů, již pouhým pohledem většina žen dokáže určit, jaký typ pleti má. Jestli je pokožka suchá, mastná, či mastná uprostřed obličeje a suchá při okrajích – v takovém případě hovoříme o pleti smíšené. U suché pleti pociťujete pnutí už ráno po probuzení nebo omytí vodou, mastná se začne lesknout krátce po vyčištění.

  1. Pečlivě se odličujte

Kůže se obnovuje během spánku, je velmi důležité tedy odstranit make-up před spaním, aby nedošlo k zásadnímu poškození pleti. Rovněž se doporučuje čistý obličej před každým cvičením, a to i před nenáročným těhotenským cvičením, aby nedocházelo k vzniku ucpaných pórů a černých teček.

  1. Vyčistěte pleť silikonovým kartáčkem

Nejdůležitějším krokem v každém rituálu péče o pleť je čištění pleti. Někdy vám nemusí sednout přípravky, které jste doposud používala, a tak je čas na změnu. Zkuste třeba velmi kvalitní a zdravotně nezávadné silikonové kartáčky na čištění pleti, třeba z řady Luna značky Foreo, které odstraní až 99,5% nečistot, které mohou přispívat k vzniku akné. To se s vámi může pak táhnout po celé těhotenství. Pokud patříte k těm, kteří stále nestíhají, na podzim bude hitem Foreo Luna mini 3 s programem Glow Boost pro prozářenou a čistou pleť během 30 vteřin. To využijete i po porodu, kdy bude častu možná ještě méně.

  1. Hydratovaná pleť je krásná pleť

Po pečlivém vyčištění pleti je třeba zaměřit se na hydrataci pleti (a to včetně dekoltu), ale i celého organismu. Můžete použít hydratační sérum nebo krém dle potřeb pleti, zkontrolujte si zda není komedogenní a doporučuje se během těhotenství. Pitný režim je taktéž důležitý – nemáte na obyčejnou vodu chuť? Oživte si ji bylinkami s okurkou, kajenským pepřem, levandulí nebo zázvorem. Milovníci jógy mají spoustu zajímavých nápadů, využít lze i krystaly pro maximální načerpání energie.

  1. Vždy používejte opalovací krém

Přestože existuje mnoho produktů na ochranu proti slunečnímu záření, vyberte pouze ty, které jsou označeny jako „široké spektrum“, což znamená, že blokují UVA i UVB paprsky a nejsou škodlivé pro citlivou pokožku nebo pro použití v těhotenství. Ochrana obličeje před poškozením UV je stejně důležitá pro svěží a zářící pleť jako pravidelné čištění. Chraňte se i před negativními účinky modrého světla, které vydávají obrazovky. V těhotenství je kůže náchylnější ke vzniku pigmentových skvrn – a ty bohužel spolu s porodem nezmizí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře