in , ,

Čínský lunární kalendář k určení pohlaví dítěte

Lunární věk udává, kolik čínských let jste prožila do chvíle početí, bez ohledu na měsíc vašeho narození.

Ve 13. století sestrojil jeden čínský vědec kalendář, podle kterého se dalo vypočítat pohlaví dítěte na základě měsíce početí a lunárního věku matky v době početí.

Kalendář měl být spolehlivý na 99 %, ale podle výzkumů v Severní Americe se potvrdila jen 85% správnost. Ať tak či tak – proč si to nevyzkoušet? 🙂

Ve svislém sloupci si najděte měsíc, kdy bylo vaše miminko zplozeno, a ve vodorovném váš lunární věk v době zplození.

Čínský lunární kalendář pomůže určit pohlaví vašeho děťátka

Co je to lunární věk?

Lunární věk udává, kolik čínských let jste prožila do chvíle početí, bez ohledu na měsíc vašeho narození.

To znamená, že bezprostředně po narození to byl 1 rok a od nejbližšího data podle časové osy to byly 2 roky atd. Můžete to ale vypočítat i tak, že si najdete nejbližší začátek čínského roku po datu vašeho narození, pak spočítáte další roky a na konci přičtete 1.

  • Příklad: Narodila jste se v srpnu 1980, přičtete si 1 rok, 5. února 1981 začal další čínský nový rok, takže v té chvíli jste měla už 2 roky podle čínského kalendáře – dopočítejte zbylý věk až do data početí dítěte. Nebo můžete počítat takto: narodila jste se v srpnu 1980, první čínský nový rok jste překročila 5. února 1981, máte tedy 1 rok. Počítejte dál až do měsíce početí vašeho dítěte a pak přičtěte 1.

V druhé tabulce pak najdete podle svého lunární věku (řádek nahoře) a měsíce početí (levý sloupec), zda jde o holčičku (růžová barva), nebo o chlapečka (modrá barva). Dejte nám v diskusi pod článkem vědět, jestli to funguje. 🙂

Vypočítejte si s námi váš termín porodu ZDE

Komentáře

Leave a Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře