in ,

Plankujete? Cvik, který je hitem

Plank neboli také poloha prkna je jednoduché základní cvičení, které si za poslední roky získalo velkou popularitu. Hodí se i na zpevnění po porodu!

Plank má několik variací a možností rozšíření, ale v první řadě je samozřejmě potřeba perfektně zvládnout výchozí pozici. Ta sice vypadá jednoduše, ale při nesprávném provedení může vaše tělo a zdraví zbytečně poškodit. Když ji ovšem zvládnete správně, posilujete břišní oblast, zadek, horní stehna a ramena.

Pokud jste odhodlaní tento cvik vyzkoušet, začněte se třemi sériemi ve výdrži po 30 sekundách a dělejte si minutové přestávky. Později byste měli zvládnout pět sérií po jedné minutě, opět s minutovou pauzou. Najděte si pevnou podložku, lehněte si na předloktí, lokty směřují do stran, ruce mějte v pěst.

Jak na něj?

Svou váhu rozdělte tak, aby rovnoměrně spočívala na vašich nohách a předloktí. Stáhněte svaly zadku a stehen, paty přitlačte k sobě. Zvýšíte tím svalové napětí v nohách a zadku.

Zkontrolujte, zda vaše záda a zadek nevyčnívají a zda jste od chodidel až po krk rovnoběžně s podlahou. Nakonec uvolněte svalstvo tváře nebo se můžete pokusit usmát. Koneckonců, vidí vás jen podlaha.

Plank navíc můžete zkusit v každé volné chvilce, když jste s vaším batoletem na koberci a zrovna se zázračně soustředí na stavebnici.

Komentáře

Leave a Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře