S dětmi je home office teprve výzva!
in

Kreativní práce, nové výzvy, domácí kancelář

Pokud vás čeká návrat po rodičovské zpátky do pracovního procesu, ale do kanceláře se vám naplno nechce, nahrává vám doba: nedostatek pracovních sil znamená i více zkrácených úvazků a práce z domova.

Řekněte, co chcete

O zkrácený úvazek nebo sdílenou pozici si řekněte. I když v inzerátu zaznělo, že jde o práci na plný úvazek, nebojte se přihlásit a zeptat se na další možnosti. Možná se jim zalíbíte natolik, že vám zkrácený úvazek umožní a dvě hodiny, které budou chybět z vaší náplně práce, zadají agentuře. Ale možná se také stane, že vám adekvátně sníží čas a příjem, ale náplň práce vám zůstane. Je ovšem dokázáno, že matky jsou v touze vyzvednout dítě ze školky včas produktivnější. Pružné jsou ve zkrácených úvazcích nebo sdílených pozicích (dva zaměstnanci se dělí o jednu pozici) často start-upy a zahraniční korporace.

Home office není pravidlo

Chytří zaměstnavatelé si rádi vyzkouší, jak jste produktivní v domácí kanceláři. Často ještě víc, než kdybyste dvě hodiny jela do práce. A chytří zaměstnanci toho zase nezneužívají. Jasně, hodit prádlo do pračky se smí, ale jít na tříhodinové kafe s kamarádkou už zkrátka není práce! Některé firmy umožňují home office pravidelně, další příležitostně. Pokud nastupujete do nové práce, nechte si svůj požadavek na home office zakotvit ve smlouvě, jen tak ho budete mít garantovaný. Nárok na něj ze zákona není, je to jen benefit.

HOME OFFICE

Pátrejte na sociálních sítích

Zatímco dřív frčely servery jako jobs.cz nebo práce.cz, dnes už se nové výzvy hledají přes Facebook a LinkedIn. Zaktualizujte si na LinkedInu svůj životopis, pro personalisty je to jedna z prvních variant, kde se rozhlédnou po nových zaměstnancích. Jako motto si nastavte „Připravená na nové výzvy“ nebo jinou hlášku, která ukáže, že jste na trhu práce volná. Stejně tak můžete postupovat na Instagramu, k přijatelné fotce ve stylu „ještě si odpočinu, než se vrhnu do pracovního procesu“ přidejte hashtagy jako „hledampraci, odhodlana, novyjob, patramponovepraci“. Na Facebooku zapátrejte ve skupině Holkyzmarketingu, nebojte se nabídnout, že jste grafička, která má 10 hodin týdně volných, fotografka, které by se hodilo pracovat hlavně o víkendech (kdy může manžel hlídat)…

Pište do firem v okolí

Nebojte se vyhledat si kontakt na firmu sídlící ve vašem okolí. Třeba zrovna uvažují o recepční, která by vypomohla na tři hodiny dopoledne, kdy klienti nejvíce chodí, ale nemohou se rozhoupat k tomu, aby dali inzerát, prošli životopisy… Věřte na náhody, právě takové se dějí. I ve výrobních továrnách mají administrativní oddělení a třeba zrovna shánějí někoho, kdo povede knihu jízd manažerovi, a je úplně jedno, zda to budete dělat po nocích, nebo během dne, kdy je vaše děťátko na kroužku. Díky lokálnosti firmy ušetříte čas na dojíždění a lépe zesynchronizujete školku a práci.

Změňte, co děláte

Ještě než vám skončí rodičovská, máte ideální čas na změnu. Co si zaplatit kurz grafiky, zajít na kurzy do Czechitas a naučit se programovat, zažádat o příspěvek na kurz chůvy? Vyberte si novou profesi, o kterou je na trhu práce zájem a dá se dělat i jinak než v kanceláři.

Komentáře

Leave a Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře