in

Termín je tady a nic se neděje

Co můžete udělat vy sama?

Předpokládaný termín vašeho porodu už nastal a stále se nic neděje? Přesto zachovejte klid, vše bude v pořádku. Jen 5 % dětí se narodí přesně ve vypočítaný den porodu. Pokud se děťátko nenarodí do 7-14 dní od vypočítaného a ultrazvukem potvrzeného termínu, přistupuje se k jeho vyvolání.

Co můžete udělat vy sama? Poradíme vám několik metod přirozené indukce, které jsou zcela neškodné, i když nemusí fungovat vždy a u každé ženy.

Relaxace

Na chvilku si v klidu sedněte do zatemnělé místnosti, abyste měla čas relaxovat. Přesvědčte samu sebe, že už máte chuť a čas porodit. Udělejte si na to čas a prostor i ve své mysli. Zamyslete se, zda nemáte z porodu příliš velký strach. Strach je tlumičem jakékoliv činnosti. Není cesty zpátky, děťátko je připravené a vy ho chcete přivést na svět. Strach vás nesmí svazovat.

Psychická pohoda

Snažte se o vytvoření láskyplné atmosféry. Buďte šťastná a spokojená a snažte se šťastnými a spokojenými učinit i své blízké. Miminko možná potřebuje mít pocit, že je na světě vítané a všichni se na něj těší a budou ho milovat. Pak přijde.

Relaxujte

Pohyb

Nevyhýbejte se pohybu, a to ani rychlejšímu. Dvakrát denně si udělejte delší procházku v tempu, klidně se i zadýchejte. Pokud to zvládnete, choďte pravidelně i po schodech. Ukliďte si doma, abyste byt připravila na příchod malého človíčka.

Kontakt s novorozencem

Choďte na návštěvy ke kamarádkám, které mají malá miminka. Pochovejte si je, pomazlete se s nimi, pomozte s přebalováním nebo miminku zpívejte.

Stimulace bradavek

Stimulujte si několikrát denně bradavky. Můžete jít pod sprchu a jemně si je masírovat pod teplou vodou. Pomoci vám může i manžel. Kdysi se doporučovalo připravit bradavky na kojení jejich masáží a povytahováním během těhotenství. V současnosti se to nedoporučuje z důvodu možného předčasného spuštění porodu (podporuje to přirozené vylučování hormonu oxitocinu a stahy dělohy). Vám už ale předčasný porod nehrozí, naopak si ho přejete!

Milování

Udělejte si s partnerem hezký večer včetně milování. Pokud vám lékař sex z nějakého důvodu nezakázal, můžete být sexuálně aktivní do posledních dní před porodem (dokud vám neodejde hlenová zátka),  samozřejmě jen je-li vám to příjemné. Jestliže vám sex je příjemný i teď, máme pro vás dobrou zprávu. Sex v období termínu porodu je neúčinnějším přirozeným prostředkem k jeho vyvolání, protože kromě mechanické stimulace děložního krčku dochází vlivem hormonů obsažených v ejakulátu k jeho změkčení a otevírání.

Nečekejte však účinek okamžitě! Ujišťujeme vás, že se ale s největší pravděpodobností brzy dostaví…

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře