in , , , , ,

Víte, které vlhčené ubrousky jsou ty nejčistší?

Najdete je nyní i v prodejnách dm

Společnost WaterWipes založil tatínek Edward McCloskey poté, co jeho dcerka trpěla velmi těžkou formou plenkové dermatitidy. Po rozsáhlém hledání nedokázal najít ubrousky, které by neobsahovaly konzervanty, alkohol či jiné chemikálie, tedy které by nebyly příliš agresivní na dcerkinu citlivou pokožku a tak se rozhodl takové vyrobit.

majitel Edward McCloskey s dcerkou

O pár let později a po množství dřiny, testů a komplexním vědeckém výzkumu se zrodily vlhčené ubrousky WaterWipes obsahující jen dvě složky: 99,9 % vody a extrakt z jadérek grapefruitu.

Čisté, jemné a bezpečné i pro tu pro nejjemnější, nejcitlivější pokožku novorozenců, alergiků, atopiků i předčasně narozených dětí. Při utírání dítěte jsou WaterWipes vlhké utěrky vhodné jako náhrada vaty a vody, jelikož jsou klinickými studiemi (např. BaSICS) potvrzeny jako prokazatelně šetrnější než jiné značky.

Tyto unikátní utěrky perfektně vhodné již od porodnice jsou pro vás nyní dostupné v síti kamenných prodejen dm, jakož i v e-shopu.

Kontaktní, tzv. plenková dermatitida a její příčiny

Opruzeniny, resp. kontaktní dermatitida, jsou velmi běžnou vyrážkou trápící velké množství i těch nejšťastnějších miminek. Tato „plenková“ nemoc způsobí zarudnutí, svědění a podráždění pokožky děťátka až tak, že děti s ní se stanou mimořádně zranitelnými a nadměrně citlivými i na jiné než jen „plenkové“ podněty.

Kontaktní dermatitida nejčastěji vzniká, když je dětská pokožka podrážděná chemií, tedy čistícími látkami, obsaženými ve výrobcích na čištění či koupání – zejména (ale nejen) v mýdlech. Některá změkčovadla či konzervanty ve výrobcích na jemnou pokožku kojenců působí vysloveně škodlivě.

Kombinací dráždivých faktorů z používaných prostředků s močí, stolicí a zároveň teplem a třením v oblasti zakryté plenou způsobují ránu, která bolí a obtížně se hojí. Jedním z nejběžnějších produktů při péči o miminko a jeho kůži jsou vlhčené ubrousky, které jsou zároveň i nutnou součástí výbavy do porodnice.

I když je na trhu obrovské množství různých druhů dětských vlhčených ubrousek, před rozhodnutím a koupí konkrétního produktu je důležité zkontrolovat počet a typ přísad uvnitř. Nedejte se přesvědčit pouze názvem či obalem slibujícím jemnou sensitive péči či čisté pure složení – nejjistějším je jednoduše podívat se na složení a spočítat počet přísad s důrazem na konzervanty, alkohol, parfemaci a čistící látky.

V čem jsou WaterWipes odlišné, že konzervanty neobsahují? 

WaterWipes utěrky díky vysokému obsahu vody a extrémně mokrým ubrouskům důkladně a bezpečně čistí i tu nejdelikátnější novorozeneckou pokožku a jsou tak jemné, že jsou vhodné i pro ekzematickou pokožku a předčasně narozené děti.

Byly specificky vyvinuty tak, že obsahují absolutní minimum složek a jsou vyrobeny unikátní, patentovanou technologií sedmistupňového filtrování a čištění vody. I pro 0 chemických látek má otevřené balení utěrek WaterWipes datum spotřeby – ubrousky po otevření spotřebujte do 1 měsíce.

TIP: WaterWipes balíček je plný vody, proto je ideální jej před otevřením skladovat “dolů hlavou.” Zaručí to optimální rozložení vody v utěrkách a mokrost “od prvního ubrousku.”

Do porodnice a ještě dále – s WaterWipes 

WaterWipes jsou preferovanými vlhčenými ubrousky nejen maminek a tatínků. V domovském Irsku, kde jsou i vyráběny, jsou preferovanými ubrousky mnoha novorozeneckých jednotek intenzivní péče (JIP). Kromě Irska je můžete najít na novorozeneckých odděleních a jednotkách intenzivní péče i ve Velké Británii, USA, Austrálii a na Novém Zélandu.

Jako jediné vlhčené ubrousky jsou také oceněny více asociacemi:

  • Allergy UK
  • Skin Health Alliance (Aliance Zdraví Pokožky)
  • The National Eczema Associaton of America (NEA) (Americká Národní Asociace Ekzematiků)
  • Zlatá medaile – vítěz Mother Baby & Child Awards 2018 & 2019 jako Vlhčené utěrky roku
  • Association Française pour la Prévention des Allergies – AFPRAL (Francouzská Asociace Prevence Alergií)
  • The Eczema Association of Australasia (EAA) (Asociace Ekzematiků Australazie)
  • Registrováno u Vegan Society (Vegánská Společnost)

WaterWipes jsou BIO(logicky odbouratelné) a EKO-logičtější  

Správným výběrem čistých produktů umíte snížit riziko kontaktní dermatitidy a zároveň přispět svojí troškou k ochraně životnímu prostředí, jelikož WaterWipes jsou BIO (biologicky odbouratelné).

Celý ubrousek je od nynějška vyroben z rostlinného vlákna viskózy, který, jako 100% bezplastový materiál, se za přítomnosti mikroorganismů, hub a bakterií, rozpadne v půdě na své základní složky a splyne tak se zemí.

Snížený obsah plastu v obalové fólii rovněž přispívá k tomu, abychom životní prostředí zatěžovali co nejméně. Navíc, nižší uhlíková stopa WaterWipes utěrek, které k Vám do dm (či jiných) prodejen necestují z daleké Číny, ale z Irska nacházejícího se v Evropě, je také výrazně přátelštější k životnímu prostředí.

Vaší rodině, a speciálně těm nejmenším, ještě přejeme tu nejzdravější pokožku a život plný radosti, ne starostí. O čistší prdelky se postarají WaterWipes, které už dostanete i v dm, a vaše jediná starost bude už jen jejich dětský úsměv :-).

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře