in ,

Proč děti patří na Designblok?

Mezinárodní přehlídka designu se možná nezdá jako ideální víkendový program pro rodinu s dětmi. Tehle omyl vám vyvrátíme!

Designblok má jako letošní hlavní téma Budoucnost. A kdo jiný je budoucností než děti?

Letošní přehlídku designu tak kromě dětské tématiky ovládají autoři prosazující udržitelnost, ekologie, přírodní materiály, postupy v souladu s přírodou… A tomu mladé rodiny fandí.

Jednadvacátý ročník na pražském Výstavišti v Holešovicích představuje 384 designérů.

Které expozice nesmíte minout?

V objetí lesa je název expozice české stylové značky Petite&Mars. Můžete si u ní zkusit kočárky s motivem lesa (fauny i flóry) a ujistit se, že je to ta správná volba do města i do přírody.

Děti bude bavit hlavní výstava Designerie ve střední části, kterou navrhla Lucie Koldová: těšte se na roboty, bludiště nebo vesmírný modul.

V pravé části výstaviště je pak ukrytý “tajný” bar. Možná se zdá nezvyklé lákat děti do baru, ale objednejte jim limonádu a nechte je hlavně vyzkoušet si stylové masky z divočiny. Další doporučovaný koutek s občerstvením představuje Nemléko, kde můžete vyzkoušet nové chutě.

Užijí si v expozici Velvet Revolution, kde si na sametových rudých zdech můžou kreslit prsty.

Zaujme třeba i představení nové série Povídaček od Pop-Pap studia, třeba na Báchrobkách se podíleli Tomski&Polanski.

Poohlédnout se můžete i po novém dětském oblečení, odrážedle RePello nebo zvonečcích na kolo. Projít se pak můžete do Stromovky nebo si zajít na program do nedalekého Planetária.

Designblok
Prague International Design Festival
Výstaviště Praha Holešovice
17. – 21. 10. 2019

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře