Pravidla pro autosedačku
in ,

Bezpečně v autosedačce

Pokud máte dítě a také auto, určitě vlastníte i autosedačku. Při jejím používání je třeba dát pozor na mnoho věcí, proto je dobré si je občas připomenout.

Pravidla pro autosedačku

  1. Jen v autě

Autosedačky jsou pro děti bezpečné místo, ale jen za předpokladu, že se používají v autě. Mimo něj nejsou vhodným místem pro spánek dítěte. Americká akademie pediatrů upozorňuje na zvýšené riziko úrazů, hlavně při umístění autosedačku na nesprávný povrch a Kanadská společnost pediatrů zase na omezení dýchání a riziko zadušení.

 

  1. Pozor na hmotnostní limity

Při koupi autosedačky vždy zohledněte, zda budete kupovat více autosedaček, podle růstu dítěte, nebo dáte přednost sedačce s větším hmotnostním rozpětím. Děti přibírají rychle, proto nezapomínejte kontrolovat vhodnost používaného vybavení.

 

  1. Nechte si poradit

Spousta rodičů umisťuje autosedačky nesprávným způsobem, proto se nestyďte požádat o pomoc při instalaci, zejména, když se chystáte na svou první cestu s novorozencem domů.

 

  1. Přestávky na cestě

Pokud plánujete dlouhou cestu, udělejte si s miminkem přestávku alespoň každé dvě hodiny. Pokud nemusíte, s dětmi mladšími jednoho měsíce necestujte v autě déle než půl hodiny.

 

  1. Pryč s bundami!

Zimní bundy zabírají na oko dost místa, ale při nárazu se stlačí a bezpečností popruhy jsou tím pádem o dost volnější, než by měly být. Před cestou bundu dětem vysvlečte a nahraďte ji raději teplým svetříkem či dekou.

 

  1. Žádné „přídavky“

Nepřidávejte k autosedačce žádné hračky ani jiné komponenty, které nejsou originálně prodávané k vaší autosedačce. Zvyšuje se tak riziko úrazu.

 

  1. Správná pozice

Podle posledních doporučení Americké akademie pediatrů by měli rodiče co nejdéle používat autosedačky umístěné proti směru jízdy.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře