in ,

Rady a tipy – cestování s kočárkem

Cestujete s děťátkem? Ultrakompaktní kočárek možná není do terénu, ale na dovolené je skvělým pomocníkem!

Jak vybrat ten nejlepší kočárek na dovolenou? Obvykle chceme ten nejlepší kočárek – se spoustou prostoru, kolmým sezením, velkými koly s odpružením i do terénu, velkou stříškou, velkým košíkem… a za co nejlepší cenu. Vždyť víme. Víme také, že žádný kočárek nemá všechno. A i když komfort chceme i na dovolených, rozumíme, že v přeplněném kufru či při nástupu a výstupu z letadla je velký, i když pohodlný kočárek akorát břemenem.

Přinášíme vám proto výběr těch nejlepších, co lze nejpohodlnějších ultra skladných sportovních kočárků ideálních na cestování, které v létě 2021 netřeba přehlédnout. Při cestování jejich mini rozměr a rychlé, často jednoruční skládání určitě oceníte.

Easywalker: radost z cestování

Očekávanými a okamžitě oblíbenými novinkami roku 2021 jsou jednoznačně kompakty značky Easywalker: Miley a Jackey. Zatímco Miley je sportovní kočárek jednodušší designově i funkčně, stále nabízí úplný leh a jednoruční skládání. Jackey je o něco dražší, ale přináší automatické skládání, které stačí jen aktivovat – a kočárek se doskládá sám. Rozdíl je také ve stříšce s kšiltem a kompatibilitě jako s autosedačkou na adaptérech, tak i s měkkou vložným vaničkou. Vysoká 22kg nosnost, příjemné odpružení a UV ochranné tkaniny s bočními větracími síťovanými částmi jsou u obou kočárků, Easywalker Miley i Easywalker Jackey, také samozřejmostí.

Chicco: tradice versus inovace

Chicco Goody je tu už od minulého roku, ale stále vede několika skvělými vlastnostmi. Jako jeden z mála ultra-skladně ze skládajících kočárků má totiž kolmější sezení. Je to tím, že sedadlo vhodné do 22 kg se v zádové části polohuje na páčku, tedy jednou rukou – na rozdíl od páskového polohování téměř všech cestovatelských kočárků. Pochlubit se může také zázračným skládáním, které stačí aktivovat na rukojeti – složí se sám a zůstane po složení stát. Unikátním detailem jsou i větší, průhledné gumové kola, jejichž jízdní vlastnosti si chválí nejedna maminka.

Kinderkraft: čistý design, pěkná cena

Pokud hledáte něco cenově dostupnější, zaujmout by mohl Kinderkraft Indy. Čistý design, pastelové barvy, vodoodpudivé tkaniny a skládání jednou rukou zaujmou nejednu maminku, které záleží (i) na ceně. Netradičně, ke Kinderkraft Indy je v balení i sladěný nánožník. A pochlubit se může krásnou, pouze šest kilogramovou hmotností! Někdy kolem podzimu bude dostupný i letos kočárek Red Dot Design Award, oceněná/ultraskladná novinka, Kinderkraft Nubi.

Petite&Mars: designované pro nás – cenově i funkčně

Pokračující v příjemných cenách a přitažlivých pastelových barvách je Petite&Mars Up, který je dalším z kandidátů na pěkný výkon za málo peněz. Design inspirovaný celosvětově známým Babyzen Yoyo, jen 5,8 kg, plná kola, a páčkové polohování do lehu jednou rukou zaujmou nejednu českou či slovenskou maminku, která si tak opatří praktického pomocníka (nejen) na léto a podpoří také Česko-Slovenskou značku a design. Nemluvě o tom, že je dostupný i v unikátní verzi Heritage Folk.Pokud by pro vás byla cena stále příliš vysoká, netřeba zoufat! Petite&Mars nabízí ještě jeden, a cenově dostupnější model: Petite&Mars Travel. Jednodušší, příjemný a pro děti s extrémně přitažlivým madlem, se kterým se cítí, jakoby kočárek řídili sami 😉

Joolz: kvalita, za kterou se vyplatí připlatit

Nelze opomenout i “vyšší level”, Jooz Aer. Nenabízí sice úplný leh a cena je oproti průměru vyšší, ale jízdními vlastnostmi a extrémně vysokou opěrkou zad překonává mnohé cestovatelské kočárky, jejichž častým nedostatkem je totiž zejména užší sezení s kratší opěrkou. Za téměř každý doplněk (a není jich málo!) Je třeba si připlatit – ale mít na výběr od pláštěnky přes dětské madlo po opěrku nohou zase dává možnost koupit si pouze to, co se opravdu hodí. Aer je oficiálně hodný do 18 kg. A od tohoto roku má Aer i vlastní, nacvaknutelnou hlubokou korbičku pro úplné novorozence.

Ergobaby: děťátko v pohodlí

K extra pohodlným pro děťátko patří například Ergobaby Metro, který kromě super polstrovaného sedadla do 18 kg s úplným lehům či protisměrné novorozenecké vaničky přináší také tvarem originální, dobře krycí sluneční stříšku. Jeho složený rozměr je přitom tak kompaktní, že vzít kočárek na palubu nebude dělat problém žádná aerolinka.

Bugaboo: designová klasika

Aby na konec nechyběla i “moderní klasika”, nesmí se zapomenout na značku Bugaboo. I když ne tak kompaktní, jak bylo zmíněno u ostatních kočárků. Bugaboo Bee je stále oblíbenou dizajnovkou maminek, které chtějí malý, lehký kočárek s otočným sezením. Pokud vám na rozměrech schválených leteckými společnostmi až tak nezáleží, ale na stylu ano, určitě je to právě ta pravá varianta pro vás. Pro rodiče s drobným děťátkem, Bugaboo zase přineslo alternativu ve formě modelu Bugaboo Ant – opravdu úzké otočné sezení však dělá z Ant-a kočárek limitován spíše pro mladší děti. Doufáme, že jsme výběrem těch nejlepších letošních cestovních modelů při výběru toho správného kočárku na dovolenou pomohli. Netřeba si příliš lámat hlavu – důležité je si uvědomit, že cestovní kočárek je, no … hlavně na cestování a občasné použití. Do terénu a na každodenní používání takové kočárky myšleno nebyly.

Kromě toho si už jen stačí nasadit sluneční brýle, úsměv, a vzhůru na výlety! Mějte krásné léto 😎

 

Komentáře

Leave a Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře