in

Je zdarma a láme rekordy – mobilní aplikace, díky níž pohádky ožívají

Určitě to dobře znáte, většinu dnů se vracíte domů z práce unavení, zralí vyložit nohy na stůl. Vaše děti to však vidí jinak, rády by od vás slyšely pohádku na dobrou noc. A protože si dobře vzpomínáte na svá dětská léta, kdy si k vám maminka sedla, vzala do ruky oblíbenou knížku a četla, dokud jste se neocitli v říši snů, svým dětem jistě vyhovíte a věnujete jim ještě kousek svého času. A když si vezmete na pomoc novou bezplatnou aplikaci Readmio, posunete večerní čtení na úplně jinou úroveň.

Když pohádky ožívají

Readmio je doslova první mobilní aplikací svého druhu, mohli bychom ji přirovnat k „digitální knihovně“, která pomáhá rodičům, prarodičům a všem, kteří pravidelně předčítají dětem, oživit pohádky autentickým zvukovým doprovodem. Čtení totiž doprovází zvukovými reakcemi podtrhujícími konkrétní momenty v příběhu. Zvuky oživující děj (např. praskání v krbu, zurčení potoka nebo zpěv ptáků) se aktivují automaticky hlasem čtenáře, ihned po přečtení daného slova, není tedy třeba mačkat žádná tlačítka. Pomocí moderní technologie rozpoznávání řeči čtené příběhy doslova ožívají.

„Všechny pohádky jsme v nahrávacím studiu obohatili o zvuky a hudbu. Každá pohádka je proto díky specifickému zvukovému podkresu originální“, vysvětuje zakladatel aplikace, Newyorčan Ilya Novodvorskiy.

Spojení lidové tvorby s moderní technologií

Tvůrci aplikace si dobře uvědomují hodnoty lidové tvorby, a proto se ji rozhodli osvěžit a přiblížit dětem moderní a hravou formou. Můžete si vybrat pohádky dle různých kategorií či věku, lidové pohádky nebo příběhy z dalekých zemí a kontinentů. Výběr je opravdu různorodý a nejlepší na tom je, že takto obsáhlá knihovna je vždy na dosah ruky. Rozpoznávání řeči navíc funguje zcela offline, pohádky tak můžete číst opravdu kdekoliv.

Společné čtení je příjemným způsobem kontaktu s dítětem a skvělou výchovnou metodou, navíc upevňuje váš vztah s dětmi a pro jejich emocionální vývoj má nesmírný význam. I tuto skutečnost si tvůrci aplikace uvědomují, proto je jejich prvotním záměrem prohloubit zájem dětí o čtení pohádek a umožnit tak rodinám trávit více času společně.

 

 

Webová stránka Redmio, Facebook, Instagram.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře