in ,

Do detailu Vyškov

Seriál poznáváme porodnice

Do vyškovské porodnice se sjíždí maminky toužící po přirozeném porodu. Snaží se splnit nejedno přání, vědí, že prošli náročným a nekompromisním výběrem nastávajících rodičů.


Naše malá, rodinná porodnice je alternativou k velkým porodnicím. Sjíždějí se k nám maminky z širokého okolí i zahraničí. Podle počtu ročně odvedených porodů se nám zdá, že obliba naší porodnice rok od roku stoupá. Pyšníme se titulem Baby friendly hospital a systémem rooming-in. K narození svého potomka si nás v loňském roce vybralo více než 1000 párů nastávajících rodičů. A když říkáme, že vybrali, tak víme, že musíme projít výběrem mezi mnoha porodnicemi, které páry před porodem osobně navštíví.

Vyškovská porodnice se stala již před mnoha lety centrem respektujícího porodnictví. Vyslechneme přání ženy (např. ve formě porodního plánu či přání), a toto s budoucí maminkou a jejími blízkými probereme. Ujasníme si, co je v našem zařízení reálné, a co ne.  A poté ženu plně podporujeme ve způsobu porodu, který jsme společně naplánovali.

První kontakt

Pro budoucí maminky pořádáme dny otevřených dveří, kde se seznámí s personálem i prostředím, kde jsou zodpovězeny veškeré dotazy. Porodní asistentky vedou předporodní kurzy pro nastávající rodiče, cvičení a plavání pro těhotné (za symbolický poplatek).

Rodička si dohodne termín vyplnění porodní dokumentace, která tak bude připravena, až přijde k samotnému porodu – tím odpadne nepříjemné vyplňování formulářů v bolestech. Současně se tak seznámí s chodem porodnice i jejím personálem, což přispívá k navození přátelské atmosféry.  Nastávající maminka je klidnější, protože prostředí již zná a není jí úplně cizí.

Když máte nejedno přání

Velká část budoucích maminek přichází k porodu s porodním plánem. Většina těchto požadavků je pro náš tým již několik let samozřejmostí (intimní prostředí, individuální přístup, nepřerušovaný bonding, rooming in včetně otce, podpora kojení, dokrmovaní alternativním způsobem, přítomnost rodičů u všech vyšetření miminka, bezplatná podpora laktační poradkyně po propuštění).

Ať už rodička přijde s porodním plánem, nebo bez něj, vždy se maximálně snažíme vyhovět jejím přáním. Méně zkušeným budoucím maminkám ochotně poradíme a poskytneme podporu v tomto výjimečném životním okamžiku. Náš vlastní porodní plán je zveřejněné na webových stránkách vyškovské porodnice.

„Den D“

Naprostou samozřejmostí je individuální přístup k rodičkám, což je v takovéto situaci velmi důležité. Na porodních boxech mohou nastávající maminky využít mnoho úlevových pomůcek, včetně relaxačního křesla a vany. Nabízíme možnost individuální volby porodní polohy. Můžete u nás vyzkoušet přirozené metody tlumení porodních bolestí (aromaterapie, muzikoterapie, homeopatie, šátkování, hydroterapie). Pokud nejsou alternativní metody tlumení bolesti dostačující, jsou pochopitelně k dispozici i medicínské preparáty.

Porodní báby

Naše porodnice má stálé porodní asistentky, které preferují přirozené vedení porodů doprovázené  nízkým počtem preventivních nástřihů hráze a velmi nízký procentem porodů s nutností ukončení císařským řezem. Současný tým sleduje nové trendy v přirozeném porodnictví, které aplikuje v průběhu porodu.

Maminky, které preferují minimální počet cizích osob u porodu, mohou využít služeb některé ze 7 soukromých porodních asistentek, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. Tyto asistentky pečují o fyziologické těhotné, a poté s nimi přijíždějí do porodnice. Během porodu se o svou rodičku stará  pouze vybraná porodní asistentka. Ta je pak navštěvuje i během šestinedělí a pomáhá např. při problémech s kojením a maminku podporuje.

Pokud jde vše hladce a lékař zhodnotí porod jako fyziologický, vedou jej naše i soukromé porodní báby jako v centrech porodní asistence – v kruhu vašich nejbližších. Tam, kde se vyskytnou komplikace, což vždy posuzuje lékař, nadále řídí porod tandem mladšího a staršího lékaře trvale  přítomných na pracovišti!

Rodičky v naší porodnici mohou využít formu ambulantního porodu. Maminka a novorozenec  mohou – na základě přání rodičů, po nekomplikovaném porodu – opustit naši nemocnici již po 3 hodinách (za předem stanovených podmínek). Poporodní rekonvalescence pak probíhá v domácím prostředí. Personál porodnice a novorozeneckého oddělení má zkušenosti s péčí o rodičky a novorozence po Lotosovém porodu. Tento způsob je možné realizovat pouze formou ambulantního porodu, kdy maminka s dítětem odcházejí do druhého dne, maximálně do 48 hodin po porodu domů.

Přirozeně nebo „císařem“?

Zkušený tým porodníků a porodních asistentek pravidelně přivádí na svět děti v poloze koncem pánevním vaginální cestou. Ať už si budoucí maminka v této situaci zvolí přirozenou cestu, nebo preferuje porod císařským řezem, jsme připraveni ji podpořit a zajistit bezpečný porod pro ni i její dítě.

Děti u nás přicházejí na svět od 36. týdne těhotenství. Převážně pečujeme o nekomplikované porody, ale umíme se postarat i o rizikové stavy, včetně akutních, či plánovaných císařských řezů, porodů dvojčat i vícerčat, velké i malé děti. Zvláště komplikované stavy řešíme ve spolupráci s fakultní porodnicí v Brně.

Porodem nekončíme

Po porodu se o vaše novorozeně po několik dní stará pediatrický tým. Na základě vašeho souhlasu během této doby provedou děťátku všechna nezbytná vyšetření (odběr krve z patičky na vyšetření dědičných metabolických poruch, vyšetření kyčelních kloubů, zraku a sluchu). V případě potřeby provádíme kardiologické vyšetření novorozence, včetně kardiologického ultrazvuku. Dobře se o vás postará zkušený tým laktačních poradkyň, které vám pomohou i po propuštění do domácí péče. Respektujeme i nestandardní požadavky ohledně péče o vašeho nově narozeného potomka.

Maminky si mohou dopřát komfort 9 nadstandardních pokojů a využívat je i s rodinnými příslušníky. Pyšní rodiče jistě ocení WIFI připojení. Přijďte si k nám splnit svůj sen o přirozeném porodu!

Nemocnice Vyškov

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře