Tereza Konupčíková
in , , ,

Mateřství s Terezou Konupčíkovou

Tereza Konupčíková je mladá talentovaná ilustrátorka a čerstvě i maminka malého Toníčka a manželka známého tatéra Ondřeje Konupčíka. Od roku 2017 je Terka na volné noze a věnuje se ilustraci knih a krásným osobitým ilustracím na zakázku pod názvem Drobnosti. Na svůj Instagram přidává vtipné ilustrace ze života. Najdete se v nich? @Drobnosti

Jaká byla Vaše první myšlenka, když jste uviděla poprvé svoje děťátko?

Že není možný, že jsem to fakt zvládla a že už je konečně konečně na světě!

Jak jste si užívali Vaše první Vánoce a v čem byly jiné?

Vánoce jsme poprvé strávili ve čtyřech i s manželovou dcerou. Byly to krásné Vánoce. Letos jsme se nikam nehonili a nestresovali. Pro mě to taky byly první Vánoce za dlouhou dobu, kdy jsem nepracovala. Bývá to každým rokem, ten nejvytíženější čas v roce. Letos jsme opravdu jen odpočívali a užívali si to.

Jak probíhalo Vaše těhotenství? Měla jste energii a inspiraci na rozdávání? Malovala jste hodně?

Upřímně první trimestr jsem proležela skoro celý. Připadala jsem si, jako kdybych měla chřipku. Všechno mi dělalo zle a všude jsem usínala. Na malování jsem neměla vůbec energii, ač mě občas napadaly vtipné komiksy.

drobnosti_tereza_konupcikova_5

Měla jste v těhotenství speciální chutě, vůně, nálady?

Nepozorovala jsem na sobě nic z toho, spíš se mi některé chutě jakoby zesílily. 🙂 Dokázala jsem sníst kila nektarinek, broskví a grepů. Taky jsem měla víc než kdy jindy chuť na jídla z dětství.

Bez čeho si nedovedete mateřství a péči o děťátko představit?

V těhotenství to byl krém proti striím a také zázvorová lízátka a teď je to zavinovačka, bez které by Toník snad nikdy neusnul a také měsíčkové sprchové mýdlo od Weledy, protože večerní koupání má moc rád.

Jak jste si užívala zařizování pro Toníčka? Kdo Vám pomáhal?

Byla jsem dlouho opatrná, před tím než se vůbec začnu dívat po věcech na výbavičku. Ona to za mě stejně udělala všechno moje maminka, která se hned začala dívat po oblečkách a taky se pustila do pletení. Takže, když jsem se i chtěla sama po něčem podívat, zjistila jsem, že mám všeho dost. Když už ale na nějaký náš nákup došlo, tak jsem si moc užívala pocit uvědomnění si, že fakt budu máma.

drobnosti_tereza_konupcikova_3

Jak jste s Toníčkem a manželem sehraní?

Přemýšlím, že jsme se s Toníkem vlastně nemuseli nijak sehrávat. Je to jako když se seznámíte s někým novým a hned na první dobrou si sednete tak, že byste mohli prokecat celý den. Prostě láska na první pohled! Pomáháme si, ale Toníček je, jak já ráda říkám „miminko za odměnu“. Spává celou noc a přes den mě nechává pracovat, co potřebuju.

Co je pro Vás největší relax?

Když Toník usne a my se jdeme koukat na film a já u toho projíždím všechny Toníčkovi fotky..

Vaše ilustrace ze života jsou krásné a vtipné 😊 probíhá schvalování, než je zveřejníte?

Někdy Ondřeje překvapím, že mu komiks neukážu, a on ho pak najde ráno už pověšený na Instagramu, to se směje hodně. Ale sem tam nakreslím něco, co cítím, že by asi raději vidět měl. Většinou všechno schválí, směje se u toho a na oko se zlobí, ale pak stejně vymýšlí, jak by se dal obrázek ještě vylepšit.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Je to paradox, ale já si vždy přála být malířkou. Asi do třetí třídy jsem si fakt myslela, že budu stát za malířským stojanem s paletou v ruce a baretem na hlavě. Pak jsem ale zjistila, že existují ilustrátoři, kteří nemalují realisticky ale spíš tak dětsky a že je to normální povolání. A to mě kreslení začalo teprve bavit. Vymýšlela jsem si různé postavy a k nim psala příběhy. Pro mě bylo kreslení vždy spojené s relaxem a s vyjádřením nálad a zážitků.

drobnosti_tereza_konupcikova_4

Kdo Vás inspiruje?

Nejvíce se inspiruji v obyčejných každodenních situacích, v dětských vzpomínkách a taky mě inspirují starší lidé svými vzpomínkami na dávno ztracené časy.

Kdybyste se nebála, co byste dělala?

Byla bych učitelkou literatury, umění nebo filosofie na vysoké škole.

Máte nějaké předsevzetí do nového roku? Co plánujete na rok 2020?

Předsevzetí si nedávám. Na tento rok toho chystám spoustu. Vyjdou určitě dvě knihy s mými ilustracemi a také pracuji na jednom větším projektu a chystám nějakou vlastní tvorbu. Snad vše vyjde, jak je naplánováno. S rodinou neplánujeme moc dopředu, ale určitě se těším na všechno nové s Toníčkem, a že toho teď je 🙂

Terky ilustrace z připravované knížky Broučci a již vydané knížky Tomík na cestách.

Kniha Tomík na cestách

Ilustrace Drobnosti

Fotografie petraklackova_photography

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře