in , ,

Mateřství s Terezou Fajksovou

Zeptali jsme se krásné Miss Earth 2012 Terezy Fajksové na pár otázek ohledně rodičovství. Co plánuje se svou dcerkou Lilinkou, kterou má s partnerem Lubošem Gregorem?

Jak vás změnilo rodičovství?

Myslím si, že rodičovství ve mě zanechalo velkou stopu ohledně empatie vůči matkám a hlavně dětí. Vždy jsem byla zaměřena spíše na zvířata a jejich potřeby, děti jsem měla ráda, ale teď je miluju. Je to zajímavé jak se ve vás najednou hnou mateřské pudy a vše vztahujete na vaše vlastní dítě. Jinak se ze mě stal docela velký asociál, jelikož se momentálně moc nepohybuji na veřejnosti. Ale jiné změny naštěstí nepociťuji. Kromě fyzické únavy.


Celý příběh o porodu císařem najdete na instagramu Terezy @tereza_fajksova.


Co jste si nikdy nemyslela, ze budete svému dítěti dělat?

Mám teprve 7 měsíční miminko, takže zatím jsem počítala snad se vším. Přebalování, šišlání, krmení, dělání “blbovinek”…atd. Až čas uvidí. Ale pořád si říkám, kdy asi tak nastane ten okamžik, až použiju věty “ dokud bydlíš pod moji střechou, budeš dělat co já řeknu”, nebo “ když tvůj kamarád skočí z okna, skočíš taky”, “budeš doma do 7 nebo mas zaracha” na to se moc těším!

Tereza Fajksová

Jaka je nejoblíbenější hračka vaší dcery?

Lilinka má rádo cokoliv co dělá nějaké zvuky nebo do čeho se muže zahryznout. Mlátí o sebe všemi chrastítky, ručičkami o stůl, kouše do plyšáků. Děla u toho takové obličeje, jako Joker v Batmanovi, jak ji to baví. Trošku mě to děsí, ale když je šťastná , proč ne!

Bez jakých věcí se při péči o dcerku neobejdete?

Toho je strašně moc. Počínaje plenkami, mokrými ubrousky, podložkami, olejíčkem na tělo, nůžkami na nehtíky, hračkami na zabavení, oblečením, krémem na opruzeniny, kašičkami, stravou…. je toho strašně moc. Obdivuji všechny matky samoživitelky, protože mít neustále všechno potřebné pro miminka, nepokryje ani výši rodičovského příspěvku. Je to směšné. Ale zase oproti jiným státům alespoň něco.

Tereza Fajksová

Jaké máte další plány (na podzim)?

Mé plány jsou starání se o dceru a naučit ji zase novým kouskům. Do toho se blíží Vánoce, takže vybíráni dárku, vymýšlení nějakých dovolených. Chtěli bychom už vyzkoušet první let s malou. Mám z toho docela strach jak to bude snášet, tak uvidíme.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře