Nikol Moravcová
in , , ,

Mateřství s Nikol Moravcovou

Nikol, jaká byla vaše první myšlenka, když jste uviděla svoje děťátko?

Že je pěkně chlupatá, takže bude celý manžel (smích), a vlastně pořád je mu víc a víc podobná. Asi i povahou, protože je zatím hodná, a to jsem já „prej“ vůbec nebyla a pořád slýchám od mých rodičů, že to není možný, jak je svět nespravedlivý (smích). Z kterých chvilek jste měla zatím největší radost? Jaké první „milníky“ už jste si s Violkou jako rodina užili? Rozhodně první úsměv. Asi se mnou budou ostatní maminky souhlasit, ale to je to, proč vám najednou to ranní přebalování dělá víc vrásky smíchu než ty na čele. Vidět se upřímně smát – a to i očima – svoje malé miminko je ten správný lék na všechny probdělé noci. Ne nadarmo se říká, že jsou děti roztomilé hlavně proto, aby se vůbec dožily prvního roku (smích)!

Z kterých chvilek jste měla zatím největší radost? Jaké první “milníky” už jste si s Violkou jako rodina užili?

Tak rozhodně ten první úsměv. Asi se mnou budou ostatní maminky souhlasit, ale to je to, proč vám najednou to ranní přebalování dělá víc vrásky smíchy a než na čele. Vidět se upřímně smát i očima svoje malé miminko je přesně lék na všechny ty probdělý noci. Ne jen tak se říká, že jsou děti roztomilý hlavně proto, aby se vůbec dožily prvního roku (smích)!

Jeden z vašich postů na Instagramu připomínal konec šestinedělí. Jaké tohle období pro vás bylo?

Uff, velmi náročné a zpětně to vlastně vidím tak trochu v (mléčné) mlze… Není vůbec jednoduché najednou najet na nějaký režim, snažit se do toho uklízet nebo snad uvařit, mně ale naštěstí v tomto směru hodně pomáhal manžel a moje maminka. Mám pocit, že jsem měla neustále hlad a cítila jsem se nedojedená, také ty začátky kojení byly pro mě utrpením, ale různé vychytávky, jako krémy a „větrání“, pomohly a dneska už to zvládáme i na veřejnosti.

O šestinedělí na blogu Nikol

Nikol Moravcová

Chybí vám večírkové období?

Vůbec. Loni v létě jsme s manželem, kromě svatby, zažili sedm festivalů a ten nejnáročnější, Burning Man, v poušti v Nevadě jako líbánky nás utvrdil, že si klidně dáme od party trochu pauzu. Klidně i pár let. Mě popravdě v posledních letech už noční život nelákal jako dřív, hlavně v pátek. To jsem byla zásadně radši doma s kámoši nebo s manželem u filmu než někde s turisty v centru. S věkem se mění priority i životní styl. To je přirozené.

Kdy váš život není jako z Instagramu?

Nikdy. Můj život na Instagramu je stejně reálný, jen trochu přikrášlený o sluneční filtry. Tím jsem asi pověstná, ale co se týká obsahu, tak se svými sledujícími sdílím i krušné chvilky. Mám Instagram už 8 let a řešila jsem na něm rozchody, nemoci, ale i zásnuby, líbánky, narození dítěte, vlastně všechno, jen v poslední době s trochu větším časovým zpožděním. Jednoduše se raději věnuji rodině a malé v offlinu, a proto musí online svět někdy počkat, ale vše, co dávám na Instagram, je můj život se vším tím, s čím se chci podělit, inspirovat nebo okolí motivovat. Každý má svých problémů dost, a tak se svými neotravuji ani své nejbližší, ani široké okolí. Instagram je takový můj deníček a snažím se vidět realitu ne vždy tak černě, jak občas vypadá. Je to vlastně taková autoterapie a pomáhá to i mně samotné řešit některé problémy jiným způsobem, možná proto mě lidi sledují.

Máte pro dcerku hlídání, nebo se zatím s partnerem spoléháte sami na sebe?

S manželem se hodně střídáme, dokonce tomu říkáme „na směny“. Pracujeme oba z domova, takže někdy hlídám já, když chce jít hrát hokej nebo na pivo s klukama, nebo hlídá on, když jdu třeba na kosmetiku nebo jógu. Běhat a venčit chodíme všichni spolu a dokonce i na jídlo do restaurace. Když chceme jít třeba do kina nebo na nějakou akci, kam jsme pozvaní nebo prostě jen tak na rande, tak zaskočí moje mamka, která to zvládá skvěle. Dokonce mě naučila pár triků, jak na malou. Bez ní bych se trápila o dost víc.

Nikol Moravcova

Bez jakých předmětů si nedovedete mateřství a péči o děťátko představit?

Tak toho je spousta! Kromě odsávačky od Philips Avent a lahve MEDELA třeba i krému na bradavky PURELAN a rozhodně všem doporučuji „hojdavak“. To je závěsná látková houpačka s eko matrací, kterou naše malá nejvíc miluje, a vždycky v něm usne. Také péřová zavinovačka, která byla skvělá jak v létě, tak i v zimě, a spoustu dalších vychytávek, které dávám na svůj Instagram. Najdete je uložené ve Výběru s názvem BABY GIRL.

Co vám usnadňovalo těhotenství?

Manžel samozřejmě. A kojicí polštář, bez kterého bych se už poslední měsíce asi nevyspala. Také jsem jedla ve velkém zmrzlinu a Haribo bonbony a pořád pila po litrech Magnesii, abych neměla křeče a hlavně žízeň. Těhotenství v létě má svoje výhody, třeba obouvání a šatník, ale i nevýhody v podobě nadměrného pocení a vedra, ale pokud bych si měla do příště vybrat, tak rozhodně budu radši rodit v létě.

Prožívala jste okamžiky hnízdění?

A jak. Poslední dva měsíce jsem jenom uklízela, a i když jsem měla jasný termín, kvůli císařskému řezu, tak jsem vše nestihla a opravdu se k tomu už nikdy nedostala. Kompletně jsme celý byt předělali, takže se hnízdění týkalo i mého muže, který celou domácnost předělal na ovládání hlasem včetně světel, rádia, projektoru apod. A nachystali jsme vše na příchod našeho nového přírůstku. Hodně nám s tím pomohli v prodejně FEEDO, kde jsme pořídili většinu výbavičky, protože mají obrovský výběr produktů a hlavně na jednom místě. Kočárek jsme měli už skoro půl roku u našich a těšili se, až s ním budeme jezdit po Letné, a teď nás tam můžete kdykoliv potkat.

Nikol Moravcova

Měla jste před porodem nějaké obavy, které se nenaplnily?

A co vás naopak nejvíc překvapuje, že jste nečekala a děje se to? Toho je! Všichni vás neustále varují před porodem, ale co teprve potom? Nikdo vám neřekne, že kojení ze začátku sakra bolí a že hojení po císaři bude takový masakr! Měla jsem sice nadstandardní pokoj, a tak mohl být manžel pořád se mnou, ale i tak jsem měla co dělat, abych se druhý den zvedla z postele. A to nemluvím o šestinedělí. Celková rekonvalescence trvala skoro měsíc a jsem ráda, že už to mám vše za sebou, a těším se, že příští léto vyrazíme už všichni na kolo a brusle, to mi letos chybělo ze všeho nejvíc, ale zase máme jiné radosti – starosti.

Jaké máte dál plány? S rodinou i s prací?

Nějak to díky mé práci vychází tak, že je rodina všeho součástí. Zvou nás na společné projekty a kampaně, což mi samozřejmě dost usnadňuje situaci, a jsem tudíž v této nové roli jako ryba ve vodě. Skloubit práci se zábavou a ještě rodinou je vlastně ideální kombinace, takže plány do budoucna jsou asi jasné. Nechci rozhodně naši dceru ani manžela zneužívat na reklamu nebo jiný byznys a spoustu nabídek odmítám, ale jsou i takové, které přesně sedí našemu životnímu stylu, a jsem za ně vděčná, takže se jistě brzy uvidíme někde osobně. Třeba na dalším BLOGES MARKETU, který organizuji už po několikáté. Ten poslední, který se konal 13. října ve Vnitrobloku, byl s baby tematikou. I další známé influencerky prodávaly oblečení po sobě i po dětech. Tak se těšte na příští akce.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře