in

Akce na prosinec

Pojďme se vánočně naladit při prohlídce betlémů, vánočních stromků a pohádek. Přinášíme pár tipů na výlety.

od 1.-31. 12.

Nejdelší dopis Ježíškovi

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově vás zve: Pomozte vytvořit nejdelší dopis Ježíškovi. Stavte se na předvánoční návštěvu. Nejdelší dopis Ježíškovi dosáhl v minulosti délky 614,42 m.
Na Ježíškův „kreslící a psací stroj“ psaly děti z pelhřimovských mateřských a základních škol, Angličani, Španělé a nejvzdálenější návštěvnice dokonce připutovala až ze Západní Papui! Letos se tvoření dopisu můžete s dětmi zúčastnit i vy! Přijďte si prohlédnout fotovýstavu betlémů, shlédnout video z letošního festivalu rekordů a napsat Ježíškovi přání nebo mu namalovat obrázek.

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově

od 30.11. – 1.1.2020

Jírův betlém

Malebná obec na Liberecku, kde je po celý rok pestrý výběr aktivit, láká k návštěvě i v předvánočním čase. Již pošestnácté zde vyrostl rozměrný betlém vytvořený akademickým malířem Josefem Jírou. Tradice výroby betlémů trvá v obci již více než 150 let, a tak je jim věnována i stálá výstava v prvním patře hostince U Kryštofa, kde se nachází více než dvě desítky betlémů. Nejstarší pochází z roku 1846. V Domě řemesel mohou návštěvníci obdivovat šikovnost zdejších hrnčířů, keramiků a šperkařů a také si zde sami mohou keramické polotovary dozdobit či si vytvořit šperk podle vlastního návrhu. Obec se honosí i jediným českým venkovským orlojem, který se nachází jen kousek od betléma.

Jírův betlém

Jírův Betlém

od 1.- 30.12.

Vánoční Pohádková kovárna v Selibově

Hastrmánci i čerti se stejně jako vy již moc těší na Vánoce. Uklízejí světničky, čerti si pucují kopýtka a medvědice Máša začala péct to nejlepší vánoční cukroví.A že nevíte, jaký stromeček si zdobí čerti, co mají hastrmani na stole při štědrovečerní večeři a jak se slavily Vánoce třeba v minulém století? V tvořivé dílničce si mohou děti i dospělí vyrobit hezké vánoční dekorace a dárečky pro své blízké. Dospělí mohou ochutnat pekelně dobrý svařáček, menší návštěvníci třeba dětský punč.

Navštivte pohádkový svět Vánoc se spoustou ozdobených živých stromečků. Uvidíte ozdoby z různých přírodních materiálů, betlémy i andělské scenérie a poznáte české vánoční zvyky a tradice.

Pohádková kovárna

selibov

12.12.

Sněžná mela

Napínavé a zároveň veselé dobrodružství polárního lišáka Bleska, který má velký sen, stát se nejlepším arktickým kurýrem. Jeho první zásilka ho ale zavede do tajuplné polární pevnosti, kde prohnaný zloduch Otto Von Walrus spřádá plány na zničení Arktidy. Blesk a jeho přátelé se rozhodnou jej zastavit, a tak začíná jedna velká sněžná mela.

prosinec

Do Zoo Zlín za zvýhodněné vstupné po celou zimu

Zoo Zlín má otevřeno každý den v roce, dokonce i během vánočních svátků a na Nový rok. Využijte proto volna a přijďte se pokochat zvířátky.

www.zoozlin.eu

zoo zlín

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře