in ,

Akce na listopad

Ať už hřeje podzimní sluníčko, nebo řádí plískanice, je škoda zůstat doma. Tento podzim se toho děje tolik, že nuda rozhodně nehrozí.

1.11.

Zažít Mexiko

Na rozdíl od našich ponurých dušiček je mexický Den mrtvých plný barev, dobrého jídla a oslav života. Nezávislá organizace Motus letos už pojedenácté přinese kousek pestrobarevného Mexika i do Prahy. V kulisách divadla Alfred ve dvoře se děti i rodiče mohou seznámit s tradičními
zvyky, dát si něco mexického na zub, vydat se lampionovým průvodem nebo třeba užít pohádkové představení.

www.alfredvedvore.cz

2.11.

Hřiště uprostřed lesa

pokud vás fantaskní architektura nadchla, užijte si podzimní odpoledne v přírodě. Na výlet vyrazte třeba do Herní krajiny Pecka ve Velké Úpě. Velké dětské hřiště je plné originálních dřevěných interaktivních soch a zvířátek našich hor v nadživotní velikosti. Potkat tu můžete obří mravence, prolézt útrobami zmije nebo vlézt do čapího hnízda. Všechny atrakce jsou doplněny naučnými tabulemi a nechybí ani přírodní amfiteátr s terasami, které jsou jako stvořené pro podzimní piknik.

http://www.pec-ka.cz/

9.11.

Jaké je to hrát v kapele?

Zhruba dvouhodinový workshop je to pravé ořechové pro malé hudebníky, kteří ještě netuší, co a jak. Během programu se děti seznámí nejen s celou řadou hudebních nástrojů, ale především si zkusí, jaké je to v kapele opravdu hrát, a naučí se držet rytmus s ostatními.

www.tmf.cz 

10.11.

Muzikál z džungle 

Prožijte nedělní odpoledne v čarokrásné džungli a užijte si Mauglího příběh v muzikálové podobě. Ve výpravné show nechybí ani skvělé akrobatické kousky a vizuální efekty, které zaujmou i menší diváky.

www.divadlokalich.cz

Mauglí, zdroj: www.divadlokalich.cz

15.11.

Objevujeme město

CAMP, Centrum architektury a městského plánování, pořádá každý měsíc vycházky za architekturou pro děti a dospívající s názvem Objevujeme město. Akce je určena všem dětem a dospívajícím ve věku od 8 do 18 let. Za doprovodu odborníků už děti navštívily pražské metro, žižkovský televizní vysílač, Rudolfovu štolu ve Stromovce nebo třeba podolskou vodárnu. Přehled akcí sledujte na stránkách Centra architektury a městského plánování. Děti je pak možné na vycházku zdarma přihlásit prostřednictvím e-mailu edu@ipr.praha.eu.

www.praha.camp

16.11.

Největší divadelní svátek v Evropě

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. Stovky divadel v Česku i na Slovensku už posedmé otevřou své brány veřejnosti a poodhalí něco ze zákulisí. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na netradiční program, jako jsou noční prohlídky i bojovky, divadelní dílny, výstavy, rozhovory s herci nebo performance. Celá akce je zdarma nebo za symbolické vstupné.

www.nocdivadel.cz 

21.11.

Ledové království II

V listopadu se na plátna po dlouhých šesti letech vrátí oblíbená královská dvojka, sestry Elsa a Anna. Ve druhém dílu tentokrát musí princezna Elsa ochránit své království. Spolu se svou sestrou a přáteli Kristoffem, Svenem i Olafem se proto vydá na nebezpečnou pouť na sever. Na cestě na celou partu čeká plno nebezpečných nástrah, dobrodružství a možná také odhalení, proč se Elsa narodila s magickými schopnostmi.

www.cinestar.cz

26.11.

Rébusy pro malé i velké

Jak moc vám to pálí, si můžete vyzkoušet se svým malým já na výstavě Svět hlavolamů. Čekají tu na vás takové oříšky, jako je Ramsesova hvězda, klasická Rubikova kostka i mnoho další světových hlavolamů. Nechybí interaktivní hádanky a hry, při kterých si děti zábavnou formou procvičí logiku, paměť i trpělivost.

www.letohradekbrno.cz

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře