in

Akce na leden a únor

Kam o jarních prázdninách nebo o chladném víkendu? Přinášíme vám pár tipů na leden a únor.

od 1.2 – 15.3.

Jarní prázdniny v iQlandii

iQLANDIA a iQpark si nachystali na jarní prázdniny bohatý program od rána do večera. Moderní centrum zážitkového učení pro celou rodinu. V deseti expozicích se nachází přes 400 interaktivních exponátl z oblasti astronomie, geologie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a matematiky.

Čtyři hlavní pilíře science centra tvoří iQLANDIA, určená pro návštěvníky od osmi let, sousední iQPARK, určený i menším dětem, na jehož základech vznikla, iQPLANETÁRIUM lákající na přírodovědné filmy i unikátní živé pořady a iQFABLAB, moderní technická dílna pro kutily.

Navštivte iQlandia

od 13. 9. – 24.2.

Petr Sís: O létání a jiných snech

Výstava Petra Síse, autora knih pro děti, O létání a jiných snech je nahlédnutím do vesmíru Petra Síse, do světa fantazie, velkých putování a dobrodružných cest, vzpomínek a snů. Představuje ilustrace z jeho pěti autorských knih, v nichž se létání a sny prolínají s tématem „vnitřní“ a „vnější“ svobody. Tři tituly jsou zároveň autobiografickými příběhy, ve kterých se Petr Sís vrací do Prahy svého dětství.

petr sís

od 1.2. – 15.3.

Jarní prázdniny plné zábavy v Pradědově dětském muzeu

Pradědovo dětské muzeum je prvním regionálním dětským muzeem v Česku, které najdete v lázeňské obci Bludov. Dětská vesnička nabídne milion a jednu hru (na kuchaře, na průvodčího…), najdete zde přírodní dětské hřiště s největším bubno-xylofonem ve střední Evropě. Seznámíte se z pohádkovými postavami z Jesenicka nebo si poslechněte pohádku v jejich Pohádkárně a v Batolárně najdete plno zajímavých hraček.

Pradědovo muzeum

od 30.1. – 15.3.

Děti za korunu v Aquapalace Čestlice

Zaplavte si v každém ročním období. Svezte se na nejdelším toboganu v České republice nebo zkuste virtuální realitu. V tomto termínu je pro vás připravený i bohatý program plný her.

Aquapalace

1.2. – 9. 5.

Imaginárium Divadla bratří Formanů ve Valašském Meziříčí

Pro všechny malé i velké dobrodruhy zve na divadelně laděnou, hravou výstavu Imaginárium Divadla bratří Formanů. Ve spolupráci s dalšími výtvarníky zabydlel Matěj Forman Imaginárium množstvím příběhů zakletých v divadelních dekoracích, loutkách a dalších nápaditých předmětech.

imaginarium

Imaginárium

leden, únor

Czech Repubrick – Lego

V pražském hračkářství Hamleys najdete výstavu českých památek, které se změnily v obří modely z kostiček lega. Národní muzeum, hrad Karlštejn, katedrála sv. Víta, zámek Lednice, Hluboká nad Vltavou nebo třeba vysílač Ještěd. Na ploše větší než 900 m² se nachází 30 gigantických modelů, hojnost nevšedních příběhů a lego vtipy. Dále na návštěvníky čekají filmoví hrdinové, atrakce na ovládání i největší horská dráha z Lega na světě. Součástí výstavy je živá detektivní hra.

hamleys

vstupenky Hamleys

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře