Užijte si výlety
in , , ,

Výlety, dobrodružství, pohoda. Kde si užít babí léto

Užijte si babí léto (nejen) pod širým nebem. Čeká na vás celá řada akcí se spoustou zábavy i hřejivého podzimního sluníčka. Tady jsou naše tipy do vašeho kalendáře.

SRPEN

  1. srpna

Letní Letná

Na konci srpna vyroste v pražských Letenských sadech pulzující městečko plné toho nejlepšího divadla, hudby a novocirkusové scény. Těšit se můžete na umělecké soubory z celého světa, večerní bar i akrobatické kousky v šapitó. Každý den je připraven bohatý program nejen pro dospělé, ale i malé návštěvníky. Hraná i loutková představení, výtvarné a cirkusové dílny nebo speciální workshopy s lektory.

www.letniletna.cz

do 31. srpna

Letní noci na Dolní Moravě

Naplánujte pro celou rodinu prodloužený víkend plný neobvykle strávených chvil. Horský resort Dolní Morava je v létě plný adrenalinu, akrobacie i dětského dobrodružství. Vodní a lesní zážitkový park během prázdnin ožívá Mamutíkovým nočním dobrodružstvím. Pod hvězdičkami na děti čekají úkoly a hry, které prostě patří ke správným prázdninám.

www.dolnimorava.cz

  1. srpna

Dobrodružství v zoo

Cestu jako žádnou ze sta podnikli dva obyčejní kluci, kteří se rozhodli, že se vypraví po stopách euroasijské cesty legendárních cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek budou poslední prázdninovou sobotu o svém dobrodružství vyprávět v Lochotínském amfiteátru ve spolupráci se Zoo Plzeň. Od 10.00 do 16.00 se děti v zoologické zahradě vydají na dobrodružnou stezku Po stopách H + Z. Připravena je tu celá řada zábavných úkolů a odměn, mezi nimiž je i několik výherních lístků na večerní cestovatelskou show, která vypukne v 18.00.

ZÁŘÍ

  1. září

Večer s netopýry

Máte doma malého milovníka zvířat? Pak první zářijovou středu nezapomeňte oslavit Mezinárodní noc netopýrů. Vyrazit můžete třeba do Zoo Ostrava, kde těmto jediným létajícím savcům věnují celý večer a nechybí ani procházka s ultrazvukovým detektorem, který dokáže mapovat netopýry v okolí. Na odvážné čeká i krmení!

www.zoo-ostrava.cz

  1. září

Hokus pokus

Jak jinak lépe začít nový školní rok než dnem plným zábavného vědeckého bádání v iQLANDII? Osvěžte se ve Vodním světě, postavte se vichru nebo si změřte, jak silný máte hlas. Čeká tu na vás 400 interaktivních exponátů, jako je třeba kosmonautický výcvik, ohnivá bouře i tanec blesků.

www.iqlandia.cz

5.–14. září

Teribear rozhýbe Prahu

Udělejte dobrý skutek a něco pro své zdraví zároveň. Stačí si zakoupit snímací čip, který vám bude aktivován na celou dobu konání akce Teribear hýbe Prahou. Čím více kilometrů na pražském Vítkově ujdete, tím vyšší příspěvek partneři akce pošlou na konto ohrožených rodin a dětí s těžkým osudem.

www.teribear.cz

6.–7. září

Divadelní festival Kutná Hora

Už pátý ročník divadelního festivalu v Kutné Hoře nabízí bohatý program nejen pro malé divadelní nadšence. Na své si tu přijdou i milovníci netradičních míst, otevře se veřejnosti jindy nepřístupný sedlecký pivovar. Palackého náměstí pak ožije dětskými divadly Toy Machine nebo LokVar, která jsou pro děti zdarma.

www.kutnahorafestival.cz

20.–21. září

Dýně a burčák

Neopakovatelnou atmosféru slibuje dýňobraní ve valtickém podzemí. Přijďte ochutnat dýňové speciality a vyřezat si originální podzimní dekoraci ze stovek druhů dýní. Těšit se můžete na vinařský zážitek při prohlídce unikátního historického labyrintu vinných sklepů. Malí návštěvníci si pak užijí dýňový ohňostroj, speciální soutěže nebo třeba cimbálovou muziku. Vydržte tu ale až do soumraku na tu správnou magickou atmosféru, kdy se rozsvítí stovky vydlabaných tykví.

www.valtickepodzemi.cz

  1. září

Lipenský KOLO-toč

Skvělou příležitostí, jak udělat něco pro své zdraví a přitom si užít spoustu zábavy, je 8. ročník Lipenského KOLO-toče. Bavit se budou všichni, kdo mají rádi jízdu na kole či in-line bruslích. Po celý den si tu navíc můžete vyzkoušet zážitkový Floutrejl pod vedením instruktora. Pět kilometrů dlouhá cesta lesem je speciálně navržená pro bezpečnou jízdu na kole i pro ty nejmenší.

www.lipno.cz

  1. září

Stoupá celá rodina

Užijte si prodlouženou turistickou sezonu a vyšlápněte k malebným pohledům na českých rozhlednách. Do akce Měsíc věží a rozhleden je zapojena celá řada věží, rozhleden a vyhlídkových míst po celé České republice. Každý svůj výstup navíc můžete zaznamenávat na sběratelský 4pohled.

www.nrpraha.cz

  1. září

Góóól v galerii

Unikátní zážitková výstava Góóól ukazuje svět hrdinů české kopané. Připravena jsou stanoviště, která lemují putování příběhem, prověří herní dovednosti i týmového ducha. Nejen milovníci fotbalu si v písecké galerii Sladovna mohou zahrát opravdový, byť trochu nevšední fotbal.

www.sladovna.cz

ŘÍJEN

  1. října

Odpoledne se skřítky a vílami

Kdo by se nechtěl alespoň na jeden den ocitnout v říši rusalek, vodníků a skřítků? V Brandýse nad Labem připravili jedinečný dětský pohádkový les s názvem Skřítkové a víly. Na kilometrové cestě zámeckým parkem na děti čekají pohádkové postavy a zvířátka ze začarovaného lesa se spoustou pohádkových úkolů. Zvládnete skřetovi postavit domeček a u hastrmana rozpoznat jedovaté bylinky?

www.velkadobrodruzstvi.cz

10.–13. října

Praha v novém světle

Už sedmý ročník festivalu světla Signal promění historické památky v srdci Prahy v jedinečné umělecké objekty. Pod taktovkou českých i světových designérů se letos v novém kabátě ukáže třeba budova ministerstva dopravy nebo anežský klášter.

www.signalfestival.com

11.–15. září

Pohádkový Jičín

Z pohádky do pohádky můžete putovat celý týden na jedinečném dětském festivalu v Jičíně. V historickém centru města na vás čeká celá řada pouličních divadélek, tvůrčích dílen, koncertů i jarmarků v duchů pohádek a pověstí z hradů a zámků Českého ráje.

www.pohadka.cz

  1. října

Sněžný kluk

Když jedna obyčejná holka najde doma na střeše vystrašeného mladého yettiho, rozhodne se, že mu pomůže najít cestu zpátky do Himálaje. Prožijte neuvěřitelné dobrodružství s bájným sněžným stvořením na filmovém plátně ve vašem kině už od 24. října.

www.csfd.cz

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře