in

Těhotenství a zdravotní pojištění – co vše lze využít

Radost ze zdravého vývoje dítěte je tím nejlepším, co může matku potkat. Každá matka chce přirozeně pro svého potomka jen to nejlepší a stejně odpovědně přistupuje i k otázce jeho zdraví. Přesně to si uvědomily i tuzemské zdravotní pojišťovny a většina z nich nějakým způsobem reaguje na potřeby mladých maminek. Je třeba ale zdůraznit, že o pevné zdraví svého dítěte můžeme, ba přímo bychom měli začít pečovat ještě před tím, než se nám ten malý zázrak narodí. A zde se vyplatí pozorně prostudovat programy a nabídky zdravotních pojišťoven.

Profylaxe – věc neznámá?

Kurzy profylaxe neboli přípravy k porodu jsou nejlepší možností, jak se připravit na mateřský “úděl” a jak zvládnout porod co nejvíce v pohodě (proto jsou tak oblíbené mezi prvorodičkami). Poradí i s výběrem nejlepších cviků, které pomohou nejen vám, ale prospějí i miminku.

Pomáhá plavání v těhotenství?

Nemáte-li o kurz přípravy k porodu zájem, můžete chodit plavat. Voda má blahodárný efekt také na uvolňování pánevního dna. Působí preventivně proti nežádoucím poporodním stavům. Cvičitelky nezapomínají ani na trénink správného dýchání a fyzické kondice ke zvládnutí samotného porodu. Aktivní pohyb ve vodě tlumí negativní dopady hormonálních změn na psychiku těhotných žen.

Voda má blahodárný efekt

Jíst, pít a KOUŘIT?

Samotné těhotenství bývá spojeno se spoustou zákazů, příkazů a doporučení. K radám, co se nemá jíst, pít, kam chodit a čeho se vyvarovat, pochopitelně patří i omezení, dotýkající se našeho dítěte přímo bytostně. Kouření. Kdy jindy než v těhotenství je pravý čas skoncovat s oním zlozvykem?

Nikdo nezastírá, že těhotenství je náporem na zdraví, psychiku a koneckonců i peněženku nastávající rodičky. Jsou však možnosti, jak si lze čekání na onen uzlíček radosti nejen zpříjemnit, ale také zjednodušit.

 

Komentáře

Leave a Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře