in

Těhotenství a zdravotní pojištění – co vše lze využít

Radost ze zdravého vývoje dítěte je tím nejlepším, co může matku potkat. Každá matka chce přirozeně pro svého potomka jen to nejlepší a stejně odpovědně přistupuje i k otázce jeho zdraví. Přesně to si uvědomily i tuzemské zdravotní pojišťovny a většina z nich nějakým způsobem reaguje na potřeby mladých maminek. Je třeba ale zdůraznit, že o pevné zdraví svého dítěte můžeme, ba přímo bychom měli začít pečovat ještě před tím, než se nám ten malý zázrak narodí. A zde se vyplatí pozorně prostudovat programy a nabídky zdravotních pojišťoven.

Profylaxe – věc neznámá?

Kurzy profylaxe neboli přípravy k porodu jsou nejlepší možností, jak se připravit na mateřský “úděl” a jak zvládnout porod co nejvíce v pohodě (proto jsou tak oblíbené mezi prvorodičkami). Poradí i s výběrem nejlepších cviků, které pomohou nejen vám, ale prospějí i miminku.

Pomáhá plavání v těhotenství?

Nemáte-li o kurz přípravy k porodu zájem, můžete chodit plavat. Voda má blahodárný efekt také na uvolňování pánevního dna. Působí preventivně proti nežádoucím poporodním stavům. Cvičitelky nezapomínají ani na trénink správného dýchání a fyzické kondice ke zvládnutí samotného porodu. Aktivní pohyb ve vodě tlumí negativní dopady hormonálních změn na psychiku těhotných žen.

Voda má blahodárný efekt

Jíst, pít a KOUŘIT?

Samotné těhotenství bývá spojeno se spoustou zákazů, příkazů a doporučení. K radám, co se nemá jíst, pít, kam chodit a čeho se vyvarovat, pochopitelně patří i omezení, dotýkající se našeho dítěte přímo bytostně. Kouření. Kdy jindy než v těhotenství je pravý čas skoncovat s oním zlozvykem?

Nikdo nezastírá, že těhotenství je náporem na zdraví, psychiku a koneckonců i peněženku nastávající rodičky. Jsou však možnosti, jak si lze čekání na onen uzlíček radosti nejen zpříjemnit, ale také zjednodušit.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

Komentáře