in , , ,

Pojďte s námi podlehnout nošení dětí a kontaktnímu rodičovství

Druhý ročník festivalu Kouzlo nošení se bude konat v sobotu 12. září 2020 v Konferenčním centru City na Praze 4.

Proč nosit děti v šátku? Na co si dát při nošení pozor? Jak vybrat ten správný šátek a jak o něj pečovat? Na festivalu nejen o ergonomického nošení dětí v šátcích nebo nosítkách.

Na co se dál těšit?

Během edukační části bude řada odbornic, doktorek, fyzioterapeutek a lektorek předávat své letité zkušenosti. Je pro Vás připraveno 18 přednášek a 12 workshopů, které můžete navštívit dle Vašich preferencí a sestavit si tak zcela individuální program na míru. Můžete si například vybrat:

  • z četných přednášek o nošení
  • přednášku o kontaktním rodičovství
  • o spánku a kojení
  • první pomoc dětem
  • znakování – přirozené řeči miminek?
  • kontinuální péče porodní asistentky
  • jak na přirozený porod po císařském řezu
  • stravování a budování imunity

Potřebné informace pro rodiče v jeden den a na jednom místě

Cílem festivalu je nabídnout návštěvníkům komplexní informace. Nošení dětí i kontaktní rodičovství jsou velmi aktuální témata, která řeší hodně rodin. Mnohé informace je možné se dozvědět na internetu, ale ne vždy jsou správné.

O nosících tatíncích či porodních asistentkách s Alžbětou Samkovou

Na přednáškách proberete mnohá témata o nošení a speciálně jedna přednáška a workshop budou věnovány konkrétně nosícím tatínkům. Pro budoucí maminky bude jistě zajímavá přednáška Alžběty Samkové o kontinuální péči porodních asistentek či doktorky Barbory Petrové o první pomoci dětem. Vaší pozornosti by určitě neměly uniknout ani další témata jako zvládání dětských emocí, křehká mateřská psychika, přirozený porod po prodělaném císařském řezu, detox životního stylu a budování imunity a mnoho dalšího. Na praktických workshopech, které jsou vhodné i pro budoucí maminky, se naučíte vázat svá miminka do šátků různými způsoby a zavinovat těhotenské bříško.

Alžběta Samková o kontaktním rodičovství:

„Děti nosíme devět měsíců v nás, je tedy zcela logické, přirozené, intuitivní, potřebné, normální či správné, že je nosíme i po porodu. Naše děti potřebují být nošené. Všemožné vaky, nosítka a šály používají ženy po celém světě, aby na sebe navázaly své děti, aby cítily své děti, aby vnímaly skrze svá těla chování těla svého dítěte.

Nošením svého dítěte jsem se uklidňovala, stejně jako jsem uklidňovala jeho. Pomáhala jsem mu tím usnout, vyprdět se, zvládnout těžkou chvilku nebo těžší období. A ještě dnes svého syna sem tam nosím, tedy už spíše poponáším na kratší vzdálenost, ale oba dva si to vždy velmi užíváme a vzpomínáme.

Nošení je, dle mého názoru, jedním z možných začátků kontaktního rodičovství, které pak každá z nás praktikuje dle svých schopností a životních souvislostí. Nošení mnoho z nás zcela běžně kombinuje s jízdou v kočárku. Myslím si, že s nošením je to podobné jako s kojením. Jistě jsou matky a děti, které nošení nemají rády, nebo jim to nevyhovuje či nejde. I přesto mohou být skvělými kontaktními rodiči spokojeného dítěte. Nic není černobílé. Věřte sobě a svým dětem.“

Alžběta Samková

Možnost prohlédnout, vyzkoušet i nakoupit

Ve veletržní části budou čeští i zahraniční vystavovatelé nabízet své šátky, nosítka, nosící i kojící oblečení a doplňky, látkové i ekologické plenky a další zboží. Vše si můžete v klidu prohlédnout, vyzkoušet a případně i zakoupit.

Novinky roku 2020

Všechny následující novinky na festivalu jsou pro Vás připraveny zdarma. V tester zóně si můžete vyzkoušet různé šátky a nosítka za pomoci lektorek nošení. Několikrát během dne proběhnou vázací workshopy základního úvazu na břicho a během celého dne můžete konzultovat nastavení Vašeho nosítka. V konzultační zóně Vám poskytnou poradenství duly, laktační poradkyně a další odbornice. Samozřejmostí opět bude dětský koutek, kojící a přebalovací koutek a relaxační a jídelní zóna.

Akce opět podpoří tombolou, ve které budou velmi hodnotné dary jako šátky a nosítka, neziskovou organizaci Nedoklubko, která pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi a bude tam mít svůj stánek.

Nemůžete se na festival dostavit osobně? Festival dorazí za Vámi!

Ať už nemůžete dorazit z jakéhokoli důvodu, je myšleno i na Vás. Můžete se celý víkend 12. – 13. září účastnit online festivalu, který nabídne většinu přednášek z programu ONLINE z pohodlí Vašeho domova a v čas, který se Vám bude hodit. Budou zde na Vás čekat i veletržní slevy od vystavovatelů!

Více informací a zlevněné vstupenky v předprodeji jsou na www.kouzlonoseni.cz.

Podrobnosti o ONLINE festivalu najdete na www.kouzlonoseni.cz/prednasky2020online.

Fanoušci sociálních sítích mohou festival sledovat na www.facebook.com/kouzlonoseni či www.instagram.com/kouzlonoseni.

Michaela Nováková

Zakladatelka festivalu Kouzlo nošení

Michaela Nováková je maminkou prvňáčka a předškolačky. K nošení se dostala shodou okolností, když na výlet s 4 měsíční dcerou zapomněli přibalit část kočárku, který pak nešel složit. Zakoupili tedy nosítko, následoval první nosící sraz v Praze, první navázání do šátku, první spací prach a celoživotní zamilování se do nošení. Netrvalo to dlouho, a po založení nosící skupiny Nosíme děti Praha 6 se Michaela díky svým zkušenostem v marketingu pustila do organizace festivalu. Nyní se koná již druhý ročník, který se pyšní zajímavým programem a skvělými vystavujícími.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře