in , ,

Jak vybrat kojicí a těhotenskou podprsenku

Prsa jsou pro maminky hodně, hodně důležitá. Vždyť se v nich tvoří jedinečná potrava pro jejich miminko. Pečujte o ně i správným výběrem podprsenky. Podle čeho vybírat?

Kojicí, nebo těhotenská?

Prodávají se jak speciální těhotenské, tak kojicí podprsenky. Oboje poskytují oporu rostoucím prsům, mají většinou širší ramínka a jsou velmi pohodlné. Rozdíl mezi nimi je ten, že kojicí mají odepínatelnou přední část košíčku, aby usnadnily kojení.

Správná velikost

Prsa se během těhotenství a krátce po porodu hodně změní. Mohou vyrůst klidně o dvě, nebo i tři čísla. Dbejte proto na správnou velikost. Nekupujte podprsenku předem, ale počkejte, až budete vědět, jakou potřebujete a jaká vám bude pohodlná. Neměla by nikde škrtit, prsa by neměla být moc stlačená, ale ani moc volná. Ramínka by měla být dost široká, aby byla dostatečnou oporou.

S kosticemi, nebo bez?

V otázce kostic jde hlavně o to, na co jste zvyklá. Obecně se však doporučují spíš podprsenky bez kostic, protože jsou pohodlnější a poskytují větší podporu velkým prsům (která po porodu nejspíš budete mít). Pokud podprsenka s kosticemi dokonale nesedí, může kostice utlačovat prsní žlázu. To může vést až k zánětu.

kojící podprsenka

Zapínání

Přední část podprsenky by se měla snadno odepínat. S plačícím miminkem v náručí oceníte, když to budete zvládat jednou rukou, a budete tak moci začít kojit co nejdřív.

Materiál

Těhotenské i kojicí podprsenky by měly být především z prodyšného materiálu, aby mohla pokožka dýchat. Lepší je také pružná látka, která se lépe přizpůsobí tomu, jak se prsa během dne mění – jsou jinak velká před kojením a po něm.

„Kapsička“

Kojicí podprsenky často mají i malou „kapsičku“, do níž se dají umístit absorpční tamponky, které zachytí odtékající mléko. Počítejte s tím už při výběru, aby vám po vložení absorpční vložky (případně chráničů prsních bradavek) nebyla podprsenka malá.

 

 

Komentáře

Leave a Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře