in , ,

Horečka ovlivní porod

Co když pár dní před porodem ukáže teploměr 38,5 stupně? I když to připočítáváte „jen“ viróze, doktor by vás měl vidět.

Nemoci se těhotným nevyhýbají, přičemž každá představuje pro organismus a v mnohých případech i pro plod určitou zátěž. Není proto dobré podcenit žádné onemocnění, a to i zdánlivé prochladnutí nebo nachlazení, lehký kašel, virózu…

Ať se přihodí cokoliv, váš lékař musí o těhotenství vědět, aby vzhledem ke stadiu těhotenství mohl naordinovat léčbu.

Návštěvu navíc neodkládejte

pokud se nemoc projeví už večer a vy si povíte, že ráno zajdete k lékaři, může se přes noc lehká teplota vyhoupnout až do horečky. Proto je daleko lepší zajet si na pohotovost.

Horečka totiž působí negativně v mnoha směrech. V první řadě ohrožuje vývoj plodu, proto podávání léků snižujících tělesnou teplotu je v tomto směru absolutně namístě. Samozřejmě ale není vhodný každý preparát, který máte doma, proto si je ani neordinujte sama. Poradit se musíte s lékařem nebo lékárníkem.

Horečka sama o sobě patří k faktorům, které organismus velmi zatěžují. Dalším nebezpečím, které přináší, je riziko potratu nebo předčasného porodu. Proto jí věnujte velkou pozornost obzvlášť těsně před porodem. Neléčená vysoká teplota je pro těhotenství i pro plod mnohonásobě rizikovější než podávání vhodných léků proti teplotě.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře