in , , ,

Syndrom plovoucích podlah: co to je a proč mu zabránit?

Stále přibývá miminek, která s lezením začnou výrazně později a těch, která se k lezení po čtyřech nedostanou vůbec. Většinou se jen chvíli plazí a potom se hned staví na nožky a obchází nábytek.

Odborníci ale mají jasno: dítě by se mělo posadit až poté, co začne lézt.

Ale co když prostě neleze?

Ano, plazí se a snaží se stoupnout si na „všechny čtyři“, ale hned po chvíli si zase lehne a radši se plazí. Pokud toto znáte z vlastní zkušenosti a máte doma plovoucí podlahy nebo parkety, měli byste zbystřit. Možná právě u vašeho dítěte probíhá takzvaný syndrom plovoucí podlahy.

Přestože se jen málokterá maminka s tímto slovním obratem setkala, mezi odborníky se již nějakou dobu různě skloňuje. Nejeden dětský fyzioterapeut se už snažil upozornit na to, jaká úskalí přináší plovoucí podlahy v domácnostech, kde jsou miminka.

Miminko, které se začíná plazit, používá nejvíce špičky nohou

Pokud má na sobě ponožky nebo punčocháče nemůže se dostatečně zapřít a odrazit. Obyčejné plazení se tak pro něj stává nesmírně složitou záležitostí.

 

S lezením je to ještě náročnější. Už zvednout se na čtyři je pro něj náročný a namáhavý úkol. A co když má ještě navíc překážku v podobě kluzkého povrchu… Není divu, že se po několika neúspěšných pokusech vzdá. A to se děťátko tak snažilo! Přijme plazení jako jediný možný pohyb a co nejdříve se pak snaží postavit se a přidržovat se nábytku. Jenže dítě, které nelezlo, nemá dostatečně posílené zádové svaly, čímž může tak lehce sklouznout ke špatným návykům držení těla.

 Nejčastější doporučení fyzioterapeutů zní: pořiďte si kusový koberec, kde může miminko cvičit. Jenže co když se chce pohybovat po celém bytě? Nebo se chystáte na návštěvu u příbuzných nebo jste v dětském koutku, kde koberec třeba z hygienických důvodů zavrhli?

My jsme pro vás objevili novinku, která se těší čím dál větší oblibě u maminek i miminek

Vymyslela je ve spolupráci s odborníky jedna maminka, která se potýkala se stejným problémem. Jde o speciální Geckogogo™ polodupačky s protiskluzovým potiskem na všech místech, kde je miminko potřebuje. Provedou tak miminko od plazení se až po lezení po čtyřech. Navíc mají vyvýšený pás a tím chrání bříško a ledviny proti nachlazení. A protože nejde o klasické polodupačky, pyšní se speciálním střihem, který zabrání smýkání během pohybu.

Stojí podobně jako zmiňovaný kusový koberec. Jenže na rozdíl od koberce nabídnou miminku volný pohyb po celé domácnosti a klidně si je vezmete i s sebou kamkoliv se vydáte. Za nás tedy skvělý nápad. Víc o těchto polodupačkách se dozvíte na www.geckogogo.com, kde si je můžete i zakoupit.

 

 

PR článek

 

Komentáře

Leave a Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře