in ,

Domácí hnízdo musí být bezpečné

co všechno musíte odstranit či změnit

I vy se snažíte, aby bylo doma všechno tip top? Krásné, čisťoučké, voňavé, vyzdobené? Ale zapomenout byste neměla také na pár maličkostí, které jsou sice krásné, ale pro vašeho malého lezce nebezpečné!

Ještě předtím, než se začne vaše dítě batolit po čtyřech, se dobře rozhlédněte po bytě a zapište si, co všechno musíte odstranit či změnit.

Ostré předměty


Nože, nůžky, pilníky, pinzety, žiletky se musí schovat. Nejlepší je, když je uložíte do zásuvek či poliček, které opatříte bezpečnostním zámkem nebo dětskou pojistkou. Nezapomeňte ani na žehličku, ze které často šňůra visí jen tak “ledabyle” a váš malý badatel by ji na sebe mohl stáhnout. Zbraně doporučujeme z domácnosti odstranit již v okamžiku, kdy se dozvíte, že děťátko čekáte…

Saponáty, ředidla, čisticí prostředky


Pokud dosud nemáte speciální poličku umístěnou kdesi ve vyšších místech, tak si ji co nejdříve pořiďte.

Malé dítě nedokáže pochopit, že se ta “barevná vodička mistra Propera” nemá pít,

a to už nemluvíme o horších a nebezpečnějších přípravcích. Nemusí se jednat jen o čisticí přípravky, alkohol se nachází i v parfémech, toaletkách nebo v pleťových vodách – jednoduchý systém aplikace rozprašovačem by mohl způsobit, že si dítě při hraní s lahvičkou nastříká přípravek přímo do očí. Doporučujeme zvážit i umístění odlakovače a laků na nehty.

Květiny a “kořeníčko”


Pokud víte, že některá z vašich domácích rostlinek není bezpečná, musíte se s ní rozloučit. Pestrobarevný květ je pro dítě příliš velkým lákadlem, a tudíž i rizikem.

Nejen léky, ale paradoxně i koření by mělo být uloženo tak, aby se k němu dítě nedostalo.

Pravděpodobně by ho totiž rozsypalo a spustila by se ostrá kýchací akce. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že vdechnutí koření může vyvolat podráždění až zápal plic.

co všechno musíte odstranit či změnit

Opasky, šňůrky, provázky

To všechno jsou zajímavé předměty, které se dají snadno uchopit a stáhnout z místa, kde visí. Je třeba však dát pozor, neboť pro dítě představují i hrozbu uškrcení!

Elektrické spotřebiče

Žádný ze spotřebičů nenechávejte zapnutý v zásuvce. Nikdy nevíte, kdy dítě napadne jen tak stisknout tlačítko.

Zapomeňte na…

Suvenýry – malé upomínkové předměty, které by dítě mohlo lehce spolknout nebo rozbít a poranit se. Alkohol mějte uložený tak, aby se k němu děti nedostaly a “nedegustovaly”.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře